Behaviorální rozhovor odhalí kvality uchazeče

Víme, jak složité je vybrat ty správné zaměstnance. Je těžké vybrat vhodného kandidáta, když všichni tvrdí, že ovládají přesně to, co potřebujete, a splňují vaše požadavky, ale ve skutečnosti se na volnou funkci hodí málokterý z uchazečů. Jak poznat, kdo je opravdu schopný a kdo se do role vhodného kandidáta pouze stylizuje?

Stačí se naučit správně ptát, abyste odhalili, jak se uchazeč chová v reálné situaci. Vykreslíte mu konkrétní situaci a budete sledovat, jak na ni reaguje a jak se u toho chová. To vám prozradí spoustu informací o jeho pracovních návycích a způsobu myšlení. Na řešení takové otázky nebude moci použít naučené fráze. Takovému způsobu vedení přijímacího pohovoru říkáme behaviorální rozhovor. Jde o vysoce efektivní moderní metodu výběru zaměstnanců, která napomáhá poznat jejich budoucí pracovní výkon.

Behaviorální interview je způsob vedení rozhovoru, při kterém cíleným kladením otázek dostanete informace o speciálních znalostech, dovednostech, praktických zkušenostech v oboru či motivaci. Uchazeč o zaměstnání se na podobné otázky nemůže předem připravit, vyzkoušíte tedy jeho pohotovost, logiku uvažování a improvizaci. Jaké výhody vám tedy poskytne využívání behaviorálního interview?

V první řadě eliminuje u potenciálního zaměstnance naučené odpovědi. Behaviorální rozhovor vás nebude stát žádné mimořádné náklady. Naopak díky osobnímu přístupu a hloubce a konkrétnosti prozkoumání získáte oproti běžnému rozhovoru mnohem cennější informace. Jak správně vést behaviorální rozhovor se můžete naučit nyní i vy díky speciálnímu školení, které pořádá agentura Motiv P. Motiv P je známou poradenskou a vzdělávací společností. Specializuje se na odborné poradenství a školení v oblasti lidských zdrojů, řízení, vzdělávání a koučink. Neváhejte a naučte se i vy, jak na behaviorální rozhovor.

Odpovědět

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ZDROJ.cz - katalog odkazů TOPlist

NAVRCHOLU.cz
www-a-reklama pocitace sluzby

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.